Materiály

Kroužky z eloxovaného hliníku

Eloxování neboli anodizace je druh chemicko-tepelné povrchové úpravy výrobků z hliníku. Spočívá ve vytvoření ochranné vrstvy na upravovaném povrchu. Tato vrstva již dále neoxiduje, a tím před oxidací chrání i samotný hliník.

Eloxované kroužky  jsou bezolovnaté, neobsahují rtuť nebo kadmium, hypoalergenní. 

Složení použitých kroužků – hliník slitina 5356 nebo také A1Mg5 (slitina s hořčíkem kvůli tažnosti). Tento materiál je odolný korozi, částečně i slané vodě. Použití také v potravinářském průmyslu a při konstrukci lodi. Složení odpovídá CSN 424415 a evropské normě EN AW 5356 a je plně vytvrzený H18.

Šperky z eloxovaných kroužků  jsou oproti běžnému bižuternímu kovu  stálobarevné, lehké, nezanechávají na kůži žádné stopy, mají dlouhou životnost, nečernají. Jsou hypoalergenní vhodné i pro alergiky.


 

Chirurgická nebo nerezová ocel

 Je tvrdý a odolný materiál nekoroduje, nečerná je hypoalergenní, je tedy vhodný i pro alergiky.

Ve špercích je použita ocel třídy 316L na zapínání,  závěsy náušnic, drátky na korálky, ozdobné přívěsky. Nebo ocel třídy 304 na nerezové kroužky, ze kterých jsou vyrobeny i celé šperky.


 

Minerály

Minerál čili nerost je prvek nebo chemická sloučenina , která je za normálních podmínek krystalická a která vznikla jako výsledek geologických procesů.

Do šperků jsou použité minerály broušené, tromlované, zkameněliny nebo i surové, v podobě  korálků, medailonků, placek, kabošonů.


 

Korálky

Používám korálky skleněné, vinutky, Swarovski nebo  z minerálů.